Uchwyty do toreb papierowych – jaki uchwyt wybrać

26 lipca 2021 r.
Uchwyty do toreb papierowych

Możliwość zaprojektowania swojej własnej torby i dobrania każdego elementu według swoich indywidualnych potrzeb – to prawdziwa wygoda. Odpowiednio dobrać gramaturę papieru, akcesoria i dodatki to nie lada sztuka. Na jakie uchwyty do toreb się zdecydować?

Uchwyty do torebek – rodzaje

Firma Duet, jako polski producent toreb reklamowych, dba o to, by każdy detal torby – na czele z uchwytami – był wykonany z bezkonkurencyjną starannością. Istnieje wiele rodzajów uchwytów i wykończeń, mniej lub bardziej eleganckich, wykonanych z różnych materiałów:

  • sznurek bawełniany lub syntetyczny – jego długość można dopasować do rozmiaru torby i do preferencji klienta, co jest niezaprzeczalnym plusem takiego rozwiązania,
  • tasiemka atłasowa wiązana na supełek lub wklejana w zakładkę górną,
  • tasiemka rypsowa wiązana na supełek lub wklejana w zakładkę górną,
  • tasiemka bawełniana wiązana na supełek lub wklejana w zakładkę górną,
  • uchwyt sztancowany – kształt dowolny,
  • uchwyt sztancowany – wraz z klapką i prostym systemem zamknięcia, do którego wykorzystuje się taśmę dwustronną,
  • uchwyt sztancowany – również z klapką oraz wygodnym systemem zamknięcia “na rzep”,
  • uchwyt sztancowany posiadający klapkę i tasiemkę do zawiązania kokardy,

Można również zastosować dodatkowe zamknięcie w postaci tasiemki wklejanej w zakładkę górną lub przewlekaną przez otwór szczelinowy.

Jak widać, możliwości jest naprawdę sporo. To, na który uchwyt postawimy, zależy przede wszystkim od tego, jakiego rodzaju torby potrzebujemy i w jakim celu, oraz, oczywiście, od naszego poczucia estetyki, preferencji i aktualnych potrzeb.

Zachęcamy do zapoznania z naszym katalogiem uszlachetnień oraz propozycjami zamknięcia torby, gdzie znajdą Państwo szczegółowy opis każdego rozwiązania wraz ze zdjęciem.

Uchwyty do luksusowych papierowych toreb z nadrukiem – na jakie się zdecydować?

Luksusowe torby papierowe z nadrukiem zdadzą egzamin, jeśli potrzebujemy ich na różnego rodzaju prezentacje, targi, lub po prostu szukamy spersonalizowanych opakowań na ekskluzywne upominki. Oprócz kilku kwestii jak rodzaj folii, nadruku, zamknięcia itd. należy zwrócić uwagę także na uchwyty torby.

Taśmy i tasiemki

W przypadku takich ekskluzywnych torebek warto postawić na tasiemki – rypsową, satynową lub bawełnianą. Tasiemki nadają niezwykle eleganckiego charakteru torebce. Najczęściej stosuje się tasiemki o szerokości 25 mm, niezależnie od ich rodzaju.

Tasiemka rypsowa, satynowa i bawełniana

Wybranie tych tasiemek jako uchwytów do eleganckich toreb będzie świetnym posunięciem. “Rączki” z takich materiałów dodadzą szyku każdej torbie. Wszystkie wcześniej wymienione rodzaje tasiemek mogą być wklejone w zakładkę górną torby albo zawiązane na supełek.

Tasiemki wykonane z rypsu są super alternatywą dla standardowego uchwytu. Z kolei wybór tasiemek satynowych może okazać się strzałem w dziesiątkę, szczególnie, gdy tworzy się z nich piękną kokardę, zdobiącą zamknięcie torby.

Uchwyt sztancowany z zamknięciem “na rzep”

Uchwyt w postaci tasiemki nie jest jedynym wyjściem. Za ekskluzywne rozwiązanie można uznać też połączenie uchwytu sztancowanego z wygodnym zamknięciem w systemie “na rzep”. Taka torba prezentuje się elegancko, a do tego jest funkcjonalna, dlatego zdecydowanie pasuje do tego zestawienia.

Kolory wstążek

Uchwyty do papierowych toreb ekologicznych – na które postawić?

Jeśli naszym priorytetem nie jest elegancja, a dbałość o planetę, z pewnością lepiej postawić na ekologiczne torby papierowe, z równie ekologicznymi uchwytami. Istnieje bowiem bardziej przyjazna dla środowiska alternatywa dla ekskluzywnej serii.

Papierowe torby ekologiczne są świetnym nośnikiem reklamy. Co więcej, rewelacyjnie nadadzą się na konferencje i targi, szczególnie, gdy widnieje na nich logo Twojej firmy – dzięki niemu uczestnicy danego wydarzenia zapamiętają markę na dłużej. Na takie eventy przygotowuje się wcześniej kilkadziesiąt, a nawet kilkaset szt. toreb, więc nie sposób ich nie zauważyć.

Sznurek bawełniany

… czyli jeden z najpopularniejszych uchwytów. Jest miękki i matowy, a do tego występuje w ponad dwudziestu wersjach kolorystycznych. Związany na supełek, bądź zakończony stoperem dopasuje się do torby papierowej perfekcyjnie.

Sznurek syntetyczny

Sznurek polipropylenowy, bo o nim mowa, to standardowy rodzaj uchwytu. Proponowane zakończenia to – tak jak w przypadku sznurku bawełnianego – stoper (t-lace) lub wiązanie na supełek. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej, sznurek bez problemu można dopasować do każdej torby.

Uchwyty sztancowane

W przypadku toreb ekologicznych sprawdzą się uchwyty sztancowane w dowolnych kształtach, ale także z klapką oraz łatwym systemem zamknięcia, do którego wykorzystuje się taśmę dwustronną. Do papierowych toreb pasować będzie też uchwyt z systemem zamknięcia “na rzep”.

Warto wspomnieć także o uchwycie z tasiemką do zawiązania kokardy – choć o tasiemkach była mowa głównie w kontekście toreb luksusowych, można wykorzystać je również w bardziej ekologicznej wersji. Jeżeli chodzi o materiał, można postawić na atłas, ryps, lub bawełnę.

Czerwona torba papierowa z tasiemką i sznurkiem

Ponadto, możliwe jest też zamknięcie w formie tasiemki, która jest wklejona w zakładkę górną – wiąże się ją wtedy w kokardę. Jeżeli chodzi o zamknięcia – szczelinowe z tasiemką do zawiązania kokardy będzie rozwiązaniem, które w łatwy sposób wyróżni papierową torbę.

Uchwyty wklejane papierowe

Nie zapominajmy o uchwytach wklejanych papierowych – płaskich lub skręcanych, które możemy wykorzystać do toreb z materiału typu Kraft. Papier kraftowy występuje podstawowo w kolorze białym lub brązowym.

Materiał sam w sobie jest solidny, a w połączeniu z płaskimi lub skręcanymi papierowymi uchwytami wytrzymuje większe obciążenia.

Podsumowanie

Wśród wielu produktów dostępnych na rynku znajdziesz zarówno torby ekologiczne jak i bardziej luksusowe, z personalizowanymi nadrukami. Potrzebujesz eleganckiej torby? Szukaj przede wszystkim takiej z satynowymi, rypsowymi lub bawełnianymi tasiemkami. Jeśli chodzi o kolor, wybór jest naprawdę duży.

Natomiast jeśli poszukujesz bardziej ekologicznego rozwiązania, są różne opcje eko papierowych toreb z uchwytami pod postacią sznurków, ale też uchwytów sztancowanych, z zamknięciem “na rzep”, z tasiemkami do wiązania kokard, a także z papierowymi uchwytami wklejanymi.

Koniecznie skorzystaj z profesjonalnych usług projektowania toreb w studiu graficznym Duet i przekonaj się sam, czym jest rzetelność, niezawodność i najwyższa jakość.

torby duet
Contact details

P.P.H.U "Duet" Piotr Bęben

Address:
Przemysłowa street 3B
38-457 Szczepańcowa

Darmowa Wycena