Torby papierowe czy foliowe? – Ekologiczne podejście do pakowania zakupów

27 grudnia 2021 r.
torby papierowe na prezenty

Prowadzisz sklep lub wytwarzasz rękodzieło i nie wiesz, w co pakować produkty dla Twoich klientów? Rozwiązaniem tego problemu mogą być nowoczesne torby papierowe. Są one nie tylko eleganckie, ale i znacznie bardziej ekologiczne, niż ich foliowe odpowiedniki. Sprawdź, dlaczego papierowe torby są naprawdę ciekawym pomysłem na pakowanie zakupów.

Torby foliowe – wady i zalety

Przez wiele lat przyzwyczailiśmy się do torebek foliowych. Pakujemy w nie wszystko, od zakupów po kanapki do pracy. Są uniwersalne i dosyć wytrzymałe. Czy jednak mamy świadomość, że w ten sposób generujemy mnóstwo plastikowych śmieci?

Foliowe torby, a dokładnie polietylen, z którego są wykonane, potrzebuje setek lat na to, by się rozłożyć, a niestety tylko części reklamówek foliowych udaje się trafić do recyklingu.

Czy warto pakować produkty w foliowe reklamówki?

Mimo trwającej od kilku lat próby ich ograniczenia, popularne foliówki wciąż są obecne w codziennych zakupach wielu Polaków. Niestety wprowadzenie opłat od reklamówek nie wiele zmieniło, a względy ekologiczne pozostawiono w gestii klientów danego sklepu.

Na szczęście coraz więcej świadomych konsumentów wybiera opakowania wielokrotnego użytku, jak na przykład torby wykonane z bawełny organicznej czy innych naturalnych surowców. Co prawda istnieją także firmy i sieci sklepów, które podążają za trendami ekologicznymi, zastępując torby foliowe papierowymi, jednak wciąż są to jednostki.

Być może, gdyby wszyscy wiedzieli, że woreczki z polietylenu mogą być niebezpieczna dla zdrowia w bezpośrednim kontakcie z żywnością, to rzadziej by po nie sięgali. Plastik LDPE, z którego wykonane jest większość foliówek jest uważany jedynie za częściowo bezpieczny. Przy długotrwałym kontakcie z żywnością lub działaniu wysokiej temperatury zaczyna wydzielać szkodliwe związki.

Czy papierowe torby są lepsze od foliowych?

Papier wytwarza się z naturalnej celulozy, która w przeciwieństwie do toreb foliowych ulega szybkiemu rozkładowi nawet w ciągu kilku dni, zupełnie nie oddziałując na środowisko. Ponadto można z łatwością poddać go recyklingowi, otrzymując w ten sposób tzw. szary papier.

W przypadku toreb papierowych do produkcji większości z nich używa się właśnie makulatury. Są to w szczególności te “zwykłe”, brązowe, które używane są często przy dostawach jedzenia na wynos lub w niektórych sklepach. Ponowne wykorzystanie papieru pozwala rocznie zaoszczędzić tysiące drzew, a tym samym chronić środowisko naturalne.

Wady toreb papierowych

Torby papierowe nie są idealne, choć do ideału im naprawdę blisko. Przede wszystkim nie są odporne na wilgoć i tłuszcz, co może być minusem np. w sytuacji kiedy idziemy na zakupy w deszczu lub chcemy w nie zapakować świeże wypieki. Zdarzają się im także rozdarcia, zwłaszcza jeśli torba papierowa jest cienka, a jej zawartość ciężka bądź ostra.

Torba papierowa prezentowa

Zalety toreb papierowych

Powyższe wady tak naprawdę wynikają jedynie z niedopasowania rodzaju torby do sytuacji. Jeśli wybierzemy właściwą torbę, z dobrej jakości papieru, to będzie ona wytrzymała nawet przy kilkukrotnym użyciu.

Inne zalety toreb papierowych to:

  • niska cena,
  • estetyka wykonania (świetnie sprawdzają się jako torebki reklamowe),
  • bezpieczeństwo naszego zdrowia,
  • najmniejszy wpływ na środowisko naturalne wśród alternatywnych opakowań,
  • wielofunkcyjność (podobnie do foliówek są pojemne i wytrzymałe),
  • możliwość nadruku estetycznych grafik (logo sklepu, elementy ozdobne),
  • możliwość zapakowania prezentu.

Jak widać, papierowe torby mają znacznie więcej zalet, niż wad, dlatego powinny być bardziej doceniane, zarówno przez sprzedawców, jak i kupujących.

Czy torby papierowe sprawdzą się w każdym biznesie?

Nie od dziś wiadomo, że torebki papierowe prezentują się o niebo lepiej niż ich foliowe koleżanki. Od dawna są używane do ozdobnego pakowania prezentów czy alkoholi, a obecnie większość ekskluzywnych marek wkłada w nie swoje produkty dla klientów.

Wystarczy pomyśleć o znanych kadrach z filmów i reklam, gdzie bogate kobiety wracając z zakupów, rzucają na podłogę całą masę kolorowych, papierowych torebek. Jeśli chcesz, aby Twoi klienci również czuli się ekskluzywnie, to na dobre zapomnij o reklamówkach.

W spełnieniu oczekiwań Twoich klientów, chętnie pomoże Duet- torebki papierowe z nadrukiem i z logo Twojej firmy. Zobacz naszą całą kolekcję produktów i przekonaj się, że estetyczne a zarazem wysokiej jakości torebki papierowe znajdziesz u nas!

Ekskluzywne torby papierowe na prezent

Jakie torbę papierową wybrać?

Torebki papierowe przede wszystkim muszą pasować wielkością do zawartości. Najlepiej zamówić torebki w różnych rozmiarach, pasujących do gabarytu rozmaitych produktów dostępnych w ofercie naszego sklepu.

Kolejnym aspektem jest wytrzymałość papieru. W sklepach odzieżowych i spożywczych doskonale sprawdzą się torby z papieru typu Kraft, które oprócz prostego, minimalistycznego designu i niskiego kosztu produkcji zapewniają dobrą trwałość. Dostępne są w kolorze białym lub klasycznym brązowym. Możemy także wybierać pomiędzy cienkim i skręcanym a płaskim uchem do trzymania. Takie torebki używa się jak zwykłe reklamówki, jednak w porównaniu z typowymi foliówkami są bardziej przyjazne dla środowiska.

Do pakowania produktów droższych i luksusowych, jak na przykład biżuteria, zegarki, kosmetyki czy rękodzieło, lepiej sprawdzą się ekskluzywne torby papierowe. Poprzez wysokiej jakości papier czy ozdobny nadruk i uchwyt, bliżej jest im do torebki prezentowej, niż zwyczajnej reklamówki. Klienci, którzy w naszym sklepie szukają prezentu dla bliskiej osoby, będą mogli właściwie od razu go wręczyć, a na dodatek obecność logo pomoże budować rozpoznawalność naszej marki.

Torba ekskluzywna nadaje się także jako opakowanie gadżetów reklamowych firmy lub wręczanej w imieniu danej instytucji nagrody. W tych samych sytuacjach dobrze sprawdzają się również torby bawełniane.

Czy warto zainwestować w torby papierowe?

Jak już było to wspomniane wcześniej, torebka papierowa wygląda znacznie lepiej niż torba foliowa. Ładne opakowanie optycznie podwyższy jakość produktu wewnątrz, a klient będzie miał poczucie zrobienia zakupów w luksusowym sklepie. Samo to powinno świadczyć o tym, że warto.

No i oczywiście ważne dla każdego z nas powinno być dobro środowiska naturalnego i ograniczanie plastikowych śmieci. Planeta nam za to z pewnością podziękuje!

Dane Kontaktowe

P.P.H.U "Duet" Piotr Bęben

Adres:
ul. Przemysłowa 3B
38-457 Szczepańcowa

Darmowa Wycena