Jak zapakować prezent – papier, pudełko czy torba papierowa

6 kwietnia 2021 r.
Pakowanie prezentu

Pakowanie prezentów wydaje się być banalne, ale jeśli przychodzi nam zapakować jakiś prezent, to często miewamy z tym problem typu, w co i jak zapakować prezent, żeby wyglądał elegancko i gustownie
Wybór prezentu to jedno, a wybór odpowiedniego opakowania na prezent to drugie, gdyż obydwie kwestie są niezmiernie ważne – w ten sposób okazujemy osobie zainteresowanej szacunek i sympatię.
Na szczęście producenci różnorodnych opakowań wychodzą nam naprzeciw i wciąż wymyślają i dostarczają nam coraz to nowszych pomysłów na pakowanie prezentów.
Są to propozycje zarówno dla osób uzdolnionych manualnie, które samodzielnie stworzą unikatowe opakowania oraz dla tych mniej kreatywnych czy wręcz nieco leniwych, którzy wolą zakupić gotowe, kompletne opakowanie a przy tym eleganckie jak i efektowne.

Sposoby pakowania prezentów – opakowania

Dla niektórych z nas najlepszą opcją jest zakupienie prezentu, który już na tym etapie posiada estetyczne, ozdobne opakowanie, więc nie trzeba martwić się o dodatkowe ozdobienie go – jest oczywiście taka możliwość, ale dziś podpowiemy tym osobom, które w proces pakowania chcą włożyć nieco wysiłku.

Jak zapakować prezent – oto garść pomysłów.

pakowanie prezentów, papier, sznurek, bilecik

?Papier do pakowania – to najbardziej popularny, znany i stosowany sposób pakowania prezentu. W tej kategorii mamy ogromne pole do popisu, gdyż istnieje praktycznie niezliczona ilość możliwości w zależności od naszej kreatywności. Możemy więc zastosować:

  • szary papier pakowy, jeśli zależy nam na naturalistycznym, ekologicznym rozwiązaniu;
  • papier ozdobny – w tej grupie znajdują się różnorodne papiery, czyli papier ozdobny z nadrukiem na różne okazje oraz dostosowany do konkretnego święta, (np. Bożego narodzenia, walentynek, rocznicy ślubu czy urodzin) – papier taki posiada nadruk, który od razu kojarzony będzie z odpowiednią okazją. Znajdziemy w tej grupie również bardziej uniwersalny nadruk, który nie jest związany z żadnym świętem. Wywołuje pozytywne skojarzenia i emocje (kwiaty, elementy przyrody, zabawne zwierzęta czy abstrakcyjne kompozycje). Papier ozdobny może być matowy, lub błyszczący, gładki bądź z fakturą, cienki lub gruby – to bardzo pojemna kategoria opakowań;
  • papier gazetowy – to opcja dla odważnych i bardziej kreatywnych osób. Wystarczy opakować prezent w papier gazetowy wybierając dedykowaną treść – musimy jednak doskonale wiedzieć, czy osoba obdarowana nie poczuje się np. urażona – to opcja dla osób z poczuciem humoru. Możemy do tego użyć również innych papierów – ze starych książek, czasopism czy nawet zeszytów szkolnych.

?Celofan, czyli przezroczysta, nieco szeleszcząca folia, która może być zabarwiona na różne kolory. Ten rodzaj opakowania poprzez swoją transparentność od razu pokazuje, co jest w środku – nie ma tu tajemnicy dla obdarowanego, gdyż od razu wiadomo, co zawiera podarunek. W taki sposób możemy zapakować prezent dla osób niecierpliwych, którzy nie lubią długotrwałego odpakowywania oraz jeśli zależy nam, by wszyscy widzieli, co jest w środku.

elegancka torba papierowa ze stylowym granatowym pudełeczkiem

?Pudełko ozdobne – w tej grupie jest przeogromny wybór i jest to wersja dla tych, którzy nie chcą wkładać manualnego wysiłku w proces pakowania, gdyż wystarczy dobrać odpowiednią wielkość pudełka do prezentu i już po kłopocie. Pudełko prezentowe może być jednobarwne lub kolorowe, duże lub małe, z wieczkiem transparentnym. Pudełka mogą również być gładkie lub z fakturą a jeśli chodzi o kształt – najpopularniejsze są kwadratowe, prostokątne, okrągłe. Zdarzają się również te, o niestandardowych formach.

Jeśli zależy nam na tym, by już samo opakowanie prezentu stanowiło o wyjątkowości danej okoliczności lub osoby, to możemy zastosować ekskluzywną wersję np. metodą hotstampingu.

Dla niewtajemniczonych wyjaśniamy, że hotstamping to rodzaj ozdobnego, wytłaczanego druku, który pokryty jest np. złotą, srebrną folią dla podkreślenia danego napisu. Dodatkowy atut tej metody to lekko wgłębiony napis, więc tym samym nadaje całości elegancji – a jeśli napis jest dedykowany (konkretnej osobie lub zawiera sentencję) to z całą pewnością będzie stanowił wyjątkowy, zintegrowany element całego prezentu.

białe torby papierowe z niebieską wstążką z uchwytem sztancowanym z klapką zamykającą.

?Torebka papierowa ozdobna to obecnie najbardziej popularny sposób, w jaki możemy zapakować prezent. Najczęściej korzystają z niego osoby, które nie posiadają zacięcia artystycznego poza zmysłem estetyki oraz czasu na pracochłonne pakowanie. Zapakowanie prezentu w tej wersji to bardzo proste zadanie – wystarczy zakupiona ozdobna torebka prezentowa dostosowana wielkością do podarunku i włożenie do jej środka upominku – ot i cały wysiłek – na zapakowanie prezentu potrzebujemy tylko chwili.

Możemy zakupić torebkę ekologiczną, jednobarwną lub kolorową, że świątecznym nadrukiem lub bez, gładką bądź z fakturą, dużą lub małą, w różnym kształcie, np. ofiarowując komuś butelkę wina, możemy zapakować ją stosując dedykowane torby papierowe na wino lub inny alkohol mając pewność, że prezent będzie bezpieczny, stabilny a torebka na tyle mocna, że pod ciężarem butelki nie ulegnie zniszczeniu.

Podobnie, jak w przypadku pudełka, możemy zastosować spersonalizowany napis wykorzystując druk metodą offsetową, sitodruk lub wspomniany wcześniej hotstamping, dzięki czemu już samo opakowanie będzie szalenie ekskluzywne
i eleganckie.

Wybierając torebkę prezentową zwróćmy również uwagę na rodzaj zastosowanego papieru do jej wykonania, gdyż od jego rodzaju zależeć będzie nie tylko jej wygląd, ale
i wytrzymałość.

W ofercie producentów znajdziesz torebki wykonane z papieru po recyklingu, ekologiczne, z papieru makulaturowego, kredowego, offsetowego – jednym słowem znajdziemy w tej kategorii torby naturalne oraz uszlachetnione – tak jak nasze ekskluzywne torby papierowe lub torby papierowe premium dla wymagających.

materiałowe opakowanie na prezent

?Materiał – to alternatywa papieru spełniająca taką samą rolę, jak i papier, zarazem ukłon do tradycji, czyli dawnej, japońskiej sztuki pakowania prezentów furoshiki.

By zapakować prezent, wystarczy kawałek materiału, którym należy owinąć, omotać prezent – na pewno taki sposób to kreatywny pomysł na innowacyjne, oryginalne zapakowanie prezentu – może to nawet być krawat, pończocha, skarpetka, podkoszulek, koszula, które będą dodatkowym prezentem.

Jak zapakować prezent – mini poradnik

Torby na alkohol

Poznaliśmy już rodzaje opakowań, których jest naprawdę sporo – jak więc zapakować prezent, żeby sprawić komuś radość?

Otóż z doświadczenia wiemy, że na całość prezentu składa się wiele elementów.
O niektórych już wspomnieliśmy, ale chcemy zwrócić jeszcze uwagę na pewien szczegół.

Każdy lubi, kiedy dany upominek jest zakupiony z myślą o nas, gdyż w ten sposób czujemy się dla obdarowującego ważni – wiemy, że ktoś poświęcił swój czas specjalnie dla nas – to taki rodzaj czynnika psychologicznego, który jest wartością dodaną do prezentu.

Pakując prezent w papier, pudełko czy w torebkę warto pomyśleć o jakimś drobiazgu, który podkreśli indywidualność osoby obdarowywanej.

Bez względu na to, jakim sposobem zdecydowaliśmy się zapakować prezent, warto dodać dekoracyjny element, taki jak:

  • wstążka – przewiążmy ozdobną wstążką papier, materiał czy pudełko na prezent, lub owińmy nią cały prezent. Możemy też do gotowej torebki dołożyć mały bilecik i przywiązać go wstążką do kolorowych uszu torebki. W sprzedaży znajdziemy przeróżne wstążki, które zawsze warto zastosować bez względu na to jak zapakujemy prezent;
  • sznurek, drucik, ozdobne taśmy – ozdobny sznurek i taśmy podobnie jak wstążki spełniają rodzaj dopełnienia prezentów. Sznurkiem czy taśmą owijamy prezent w całości, lub np. tylko boki czy inną część, by podkreślić kształt pudełka lub ekologiczny, naturalistyczny charakter;
  • koraliki, błyszczące elementy – te zwracające spojrzenie elementy przyklejone do pudełka, czy na papier lub ozdobną torebkę będą dodatkowym elementem przykuwającym wzrok i sprawiającym, że upominek będzie wyjątkowy;
  • elementy przyrody – mamy tu na myśli różnego rodzaju gałązki, listki, kwiaty, mech, piórka, kamyczki, suszone owoce – tego typu elementy zawsze wyglądają ładnie i na dodatek są ekologiczne;
  • ozdoby, wycinanki z papieru – możemy samodzielnie wyciąć jakiś kształt, możemy przygotować rysunek, laurkę z życzeniami i albo włożyć do środka, albo przykleić, przywiązać na wierzch paczki prezentowej – ten sposób gwarantuje sukces i radość i zawsze jest to dobry pomysł na indywidualny pomysł na dodatek do prezentu, gdyż taki element możesz zrobić od początku do końca samodzielnie.

Prezenty a ekologia

Ekologia w obecnym czasie zajmuje ważne miejsce w życiu każdego z nas i w każdej dziedzinie życia – również w kwestii pakowania prezentów.

Popularne pudełka czy torebki z papieru, w których dostajemy prezent mogą służyć nam później w domu – w pudełkach możemy przechowywać różne bibeloty, biżuterię, dokumenty, a nawet przyprawy w kuchni, kosmetyki w łazience czy drobne elementy w garażu a torebki możemy używać na codzienne zakupy lub do przechowywania drobnych rzeczy choćby buty w garderobie, czy drobiazgi w spiżarni.

Podsumowanie

torby papierowe

Prezent zawsze jest mile widziany przez każdego z nas i sprawia radość zarówno osobie, która go otrzymuje jak i tej, która go ofiarowuje.

Każdy prezent jest informacją o życzliwości, szacunku, przyjaźni, miłości, zainteresowaniu i nośnikiem wielu pozytywnych emocji, które ze sobą niesie – wartość prezentu jest więc wielowymiarowa i stanowi część niewerbalnej komunikacji międzyludzkiej, więc warto obdarowywać się prezentami.

Prezenty nie muszą być kosztowne, mogą to być drobiazgi, które w niewerbalnym języku przyniosą pozytywną informację, przyjemną treść czy zacieśnią więź między ludźmi – róbmy to jak najczęściej!

Dane Kontaktowe

P.P.H.U "Duet" Piotr Bęben

Adres:
ul. Przemysłowa 3B
38-457 Szczepańcowa

Darmowa Wycena